Blogi

 1. Kuidas valida lehepuhurit?

  Lehepuhur on hea abimees nii suurte kui ka väikeste pindade koristuseks. Kuna puhurite valik on lai ja lisaks bensiinimootoritega puhuritele on kasutusel ka akupuhurid, siis aitame valimisele kaasa ning loome selgust milliseid töid puhuriga teha saab ja millisteks töödeks millist puhurit valida.

 2. Kevadeks vajalikud tööriistad on survepesur, samblaeemaldaja ja mullafrees

  Kevadine aed hakkab järjest suurema hooga tärkama, juba ootavad ees esimesed suuremad aiatööd. Vaja on ettevalmistada peenramaa, lõigata puud ja põõsad ning riisuda puhtaks muru samblast, umbrohust ja talvistest jääkidest. Lisaks kindlasti pesta puhtaks kasvuhoone ja terrass. Toome välja 3 kasulikku tööriista, mis hõlbustavad töid ning pakuvad lahendusi aiajäätmetele. Mullafrees on asendamatu abiline peenramaa tegemiseks, samblaeemaldajaga saab muru kindlasti naabri omast rohelisema ja tihedama ja survepesuriga pesed puhtaks sillutise, aiaväravad ja fassaadi.  

 3. Meie sõbrad maitsetaimed

  Kevad on alati ärkamise ja tärkamise aeg. Talvest väsinud organism tahab värsket rohelist ja vitamiine saada. Kes pole maitsetaimede ettekasvatamisega märtsis algust teinud, siis võib aprillis algust teha. Õpetussõna jagab Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing

 4. Uus toode! Akuprits STIHL SGA 85

  Aianduse ja haljastuse professionaalid teavad, mida nad oma tööks vajavad: võimas varustus, mis töötab igapäevases kasutuses usaldusväärselt, vaevata ja tõhusalt. Täpselt nendele nõuetele vastab uus STIHLi akuga aiaprits SGA 85. Akuprits tagab kuni kuue barise töörõhu, mida saab ka töötamise ajal pidevalt reguleerida ning sobib seetõttu ideaalselt taimekaitsetöödeks madalala ja keskmise kõrgusega kultuurides.

 5. Mida külvata varakult kasvuhoonesse?

  Märtsikuu ja sel aastal ka aprilli algus, on aednikule nii tubaste tegemiste kui õuetööde aeg. Kellel on soov võtta ette esimesed kasvuhoonekülvid, siis peab eelnevalt veenduma, et kasvuhoone oleks koristatud. Soovitusi jagab Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

   

 6. STIHLi stipendium läks lootusetule romantikule

  Räpina aianduskooli õpilane Jaak Kaasiku ei unista lihtsalt oma aiast. Tal on märksa suuremad eesmärgid hakata tegelema sordiaretusega ning pakkuda klientidele neid päris õigeid valgeid klaare ning antoonovkaid. Räpina Aianduskooli STIHLi stipendiumi pälvis Jaak Kaasiku. Jaaguga tegi intervjuu Mari Kartau

 7. Viljapuude lõikamise 10 käsku

  Praegu on just õige aeg viljapuude lõikamiseks. Esmapilgul tundub keeruline ettevõtmine, aga kui veidi süveneda ja mõelda, siis pole siin midagi keerulist. 10 lihtsalt õpetust pani kirja Räpina Aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht.

 8. UUS toode! Võsalõikur STIHL FS 561 C-EM

  Võsalõikurite uuel tippmudelil on STIHL suurendanud lõikeringi läbimõõtu 560 millimeetrini. Ajakiri Profi võttis uue võsalõikuri vaatluse alla. STIHL FS 561 C-EM leidis  kasutust mitmesuguste ülesannete täitmiseks.

 9. Tubased aiatööd talvel - taimede ettekasvatamine

  Päevad on juba mõne kukesammu võrra pikemad ja rohenäppudel mõtted vargsi kevades. Kindlasti tasub meelde tuletada, millega aknalaua potipidamises arvestama peab. Nõuanded kirjutas Räpina Aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

 10. Miks peame kevadperioodil varjutama igihaljaid puid ja põõsaid?

  Just praegu veebruaris ja ka märtsis on käes ohtlik aeg, kus päikesepaistelistel päevadel võivad kahjustusi saada igihaljad puud, põõsad ja hekid. Milles siis seisneb oht? Õpetussõnad pani kirja Räpina Aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht.

 11. Otsime tõelist metsameest? Kas see oled Sina?
  STIHL otsib lisaks oma tegusatele tiimiliikmetele üht tõelist metsameest! Tegelikult võib ta olla ka üks tõeline naine - metsanaine! Tule liitu meie tiimiga üheks stiilseks foto- ja videosessiooniks.
 12. Hooldus ei ole ainult süüteküünla, õhu- ja kütusefiltri vahetus

  Koduste vahenditega metsa- ja aiatehnika hooldus võib sageli kalliks maksma minna. Milliseid baasteadmisi ja abivahendeid on vaja, et töö õnnestuks ja millised on sagedased vead, mis hooldustööde teostamisel tehakse? Üldiselt on soovitav järgida nõuannet, et vähemalt üks kord aastas peaks tööriistad viima professionaalse hooldetehniku pilgu alla! 

 13. STIHL BGA 200 akupuhur - võimas puhumisjõud ja mugav kasutamine

  Uus akupuhur STIHL BGA 200 puhastab suured pinnad vaikselt ja efektiivselt. Maastikuhooldajad ja haljastajad, kohalikud omavalitsused ja puhastusettevõtted vajavad vastupidavaid ja usaldusväärseid tööriistu, kuna töötavad suurtel pindadel pikki töötsükleid. Samal ajal soovivad nii seadme kasutajad kui ka ümbritsevad elanikud ja jalakäijad vaikseid seadmeid. Uus akupuhur STIHL BGA 200 täidab kõik need nõudmised!

 14. Uued akumuruniidukid STIHLi valikus

  STIHLi valikus on kolm täiesti uut akuniidukite mudelit, millel kõigil uudsed tehnilised lahendused! Kas teadsid, milline on multšiva niiduki tööpõhimõte? Nüüd on STIHL teinud klassikalisest multšerniidukist ka võimsa akutoitel niiduki versiooni. Uusi lahendusi on niidukitel veel mitmeid, näiteks automaatne ECO-mode süsteem ja veosüsteem, mis on isesieva mootoriga ning pole sõltuvuses tera mootorist. Uudne on ka lõiketerade geomeetria ning korpuse lahendused. 

 15. Kuidas valida muruniidukit!

  Muruniidukite valik on kirju ja võimalusi väga erinevaid. Ühelt poolt tundub, et valiku tegemine on lihtne, tuleb minna lihtsalt esindusse ja üks masin välja valida. Seal aga tekib rohkem küsimusi, kui ise vastata oskaks.

 16. Uus kodu, uus muru – kuidas rajada muru teisaldatud mullale

  Muru rajamine nii lihtne ja keeruline korraga. Kui kaugelt alustada? Haljastustööd on mahukad ja kallid, et vältida eksimusi ja hilisemaid kulukaid parandustöid on vajalik täpne planeerimine. Ideaalne aeg muru rajamiseks on kevadel võimalikult vara, kui mullas on piisavalt niiskust ja ööpäevane temperatuur tugevas plussis. Õpetussõnad pani kirja Maris Rebane Räpina Aianduskoolist.

 17. Kuidas rajada okaspuuhekke?

  Täna võime veel pea kõikjal silmata suuremate teede ääres „nõukaajal“ rajatud kuusehekke, mille rajamise eesmärgiks oli teid kaitsta sinna talviti tuiskava lume eest. Tänaseks on mõned vabalt kasvanud kuusehekid kohati 15 m kõrgusteks sirgunud. Osad puud hekis on kuivanud, mõned on tormiga murdnud, palju on hekiridadesse kasvanud erinevaid lehtpuid, kuid nad kestavad siiski, isegi pärast 30 hooldamata aastat vapralt edasi. Hekirajamise nõu annab Räpina Ajanduskooli õppemajandi juht Urmas Roht.

 18. Akutoitel samblaeemaldaja ja muruõhutaja puhastab muru ja tagab kauni muruvaiba

  Heal lapsel mitu nime, nii on ka muruõhutajaga, mida osad nimetavad samblaeemaldajaks ja teised lihtsalt aeraatoriks. Igal juhul on see üks tõeliselt väärt tööriist murusõbra aias. STIHL RLA 240 sisaldab endas kaht vahetatavat funktsiooni ja on seeläbi kasutatav kevadest sügiseni. Mõeldud on muruõhutaja kuni 500 ruutmeetriste murupindade harimiseks.

 19. Kuidas teha esimest kevadist muruhooldust?

  Varakevadel peale lume sulamist on aeg muru üle vaadata. Murupindadel esineb kevadeti kindlasti suuremal või vähemal määral talvekahjustusi. Millest alustada? Õpetussõnad pani kirja Räpina Aianduskooli maastiku õpetaja Maris Rebane

 20. Milliseid töid teha aprillis aias ja peenramaal

  Vaatamata heitlikele kevadilmadele ei jää aprill oma aiatöödega tulemata. Ja kui siis lumi sulanud ning maa soe, läheb kõigi töödega järsku kiireks. Siinkohal on soovitus kasutada iga vähegi sobivat hetke aias toimetamiseks, et püsisoojade saabudes tööd ei kuhjuks. Toetavad pidepunktid aitavad aednikul töid järjestada ja meeles pidada. Näpunäited pani kirja Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

Posts loader