Blogi

 1. Uus võimas akutoitel kettsaag

  Oled Sa kunagi mõelnud, et akusaag võiks olla sama töökas, kui on harilik seni tuntud mootorsaag? Jah, nüüd on see aeg käes! STIHL on turule toonud senisest hulga võimsama akusae, millel ka uus kett ja juhtplaat. See on saag, mis veenab oma võimsuse ja pika tööeaga ning sobib seetõttu ka metsatöödeks!

  Loe veel »
 2. 10 lihtsat punkti mootorsae kontrolliks

  Oled Sa kunagi mõelnud, et akusaag võiks olla sama töökas, kui on harilik seni tuntud mootorsaag? Jah, nüüd on see aeg käes! STIHL on turule toonud senisest hulga võimsama akusae, millel ka uus kett ja juhtplaat. See on saag, mis veenab oma võimsuse ja pika tööeaga ning sobib seetõttu ka metsatöödeks!

  Loe veel »
 3. Kuidas teritada mootorsae ketti?

  STIHL on saekette tootnud aastakümneid, seepärast on need ka peensusteni arendatud ja pakuvad saagimisel parima lõpptulemuse. Näiteks on STIHLi ketid eelvenitatud, see tähendab, et uued ketid venivad esmasel kasutamisel minimaalselt või üldse mitte! Välja on töötatud ainulaadsed määrimisomadused nii ketile kui kajuhtplaadile, lisaks leitud parimad lõikenurgad ja tõstetud kulumiskindlust! Terav saekett on ladusa tööpäeva alus. Sageli alahinnatakse saeketi teravuse olulisust ning ei pöörata tähelepanu ka teritusele. Terituse juures on kõige olulisem teada keti andmeid ning selle alusel valida ka õige teritusvahend. Kuidas aga teritada õigesti?

  Loe veel »
 4. Võimsaim lehepuhur - STIHL BR 800

  Suurima võimsuse ja puhumisjõuga STIHLi lehepuhur Eesti turul. Lehepuhurite lipulaev, mis sobib nii kodu ja ärihoonete ümbruse kui ka suurte parkide ja staadionite koristamiseks. Enam ei pea käivitamiseks puhurit seljast võtma, nüüd saab käivitada mugavalt ja kiiresti stardikäepidemest siis, kui puhur on seljas.

  Loe veel »
 5. Niidukite ja muu aiatehnika talvine hoiustamine

  Kuidas sinu muruniiduk tegelikult talve üle elab? On mõned tähtsamad punktid, mida jälgida, et peale pikka talvist seismist muruniiduk kevadel ikka töövalmis oleks.

  Loe veel »
 6. "STIHL annab tasuta ära" hoolduskampaania

  STIHL teeb seda jälle, aasta oodatuim kampaania on taas käima läinud. Too oma STIHLi mootorseade hooldusesse, saad tasuta süüteküünla, kütuse- ja õhufiltri. Tööraha vaid 16 eurot. Tavapäraselt on samasuguse hoolduse maksumus alates 28 eurost

  Loe veel »
 7. Murrame akumüüte VOL2

  Mis on akude mäluefekt ja mida see tähendab oma olemuselt? Uurime järgi ja selgitame välja, kas tegu on müüdi või tegelikkusega. 

  Loe veel »
 8. Murrame akumüüte VOL1

  Kas aku peaks enne pikmat seisma jätmist täielikult täis laadima? Läbi aegade on akutehnoloogia arenedes ja populaarsemaks muutudes hakanud levima mitmeid müüte ning oletusi. Kuid kas need on õiged? Võtame mõningad peamised akudega seonduvad müüdid luubi alla ja seletame lahti nende tagamaad ning tegelikkuse.

  Loe veel »
 9. Mullafrees peab olema töökindel

  STIHLi mullafreeside suurimateks eelisteks peetakse nende väga head kaalujaotust nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas, samuti teevad selle seadmega töö sujuvamaks helikoidkujuga freesterad, mis lõikuvad maasse sujuvalt, mitte jõuga lüües. See tagab sujuva, mugava ja pingevaba töötamise, mis on võimalik isegi ühe käega masinat juhtides (päriselus tõestatud). Kõik mootorid on kergkäivitussüsteemiga. Lihtsamaks tööks ja manööverdamiseks on mullafreesid tagurpidikäiguga. Kusjuures edaspidi- ja tagurpidikäigu juhtkange ei ole võimalik tänu turvalukustusele samal ajal kasutada.

  Loe veel »
 10. MS 462 - mootorsaag, mis mõeldud professionaalseteks metsatöödeks

  Kaalus alla ning lihastes ja intelligentsuses oluliselt juurde – jah, see on uus STIHL MS 462. Mootorsaag, mis mõeldud professionaalseteks metsatöödeks. Mootori kaal 6 kg teeb sellest kergeima sae 70 cm3 mootorimahuga saagide klassis. Langetamine, järkamine ja laasimine on oluliselt lihtsam, kiirem ja jõudusäästvam kui varem.

  Loe veel »
 11. Miks peab robotniidukit hooldama?

  Robotniiduk kulutab hooaja jooksul 300–600 h niitmisele. Selle aja jooksul sõidab ta maha 500–1000 km ja seda nii vihma, lõõskava päikese kui ka tormise tuulega. Seega võib öelda, et robot teeb tööd ka siis, kui inimene seda meelsasti ei teeks, mis ongi ju tegelikult robotite mõte. Sellest hoolimata vajavad ka robotid veidike hoolt alustades lihtsamast mustuse puhastusest ja lõpetades keerukamate komponentide testidega.

  Loe veel »
 12. Kuidas hooldada akuseadmeid?

  Kuidas akutööriistadega töötamisel säästa elektrit, kuidas akudega ümber käia, mida teeb akule liigne tühjenemine ja millised on soovitused akutööriistadega töötamisel?

  Loe veel »