Blogi

 1. Uus kolmanda põlvkonna STIHL MS 261

  Suurem lõikejõudlus ja väiksem kaal, kolmanda põlvkonna MS 261 C-M on suurepärane näide sellest, kuidas STIHL on täiustanud end väga hästi tõestanud profisaagi ja muutnud selle veelgi täiuslikumaks. Pärast mitmekülgset mudeliuuendust põhinevad selle muljetavaldavad jõudlusväärtused paljudel optimeeritud mootori detailidel ja täiesti uuel lõikevarustusel – uuenenud on nii standardvarustuses olev juhtplaat kui ka saeket.

 2. iMOW hooldus ja talvepaus

  iMow robotniiduk sõidab hooajaga maha umbes 1000 km ja niidab Sinu muru ligikaudu 800 tunni vältel. Kõik mis liigub, see kulub. Nii on ka robotniidukiga. Seega kehtib vana tõde, et hooldada on odavam kui remontida. Anname häid nõuandeid, kuidas robotniiduk koduste vahenditega talveks ette valmistada.

 3. Kas lehepuhur on vajalik tööriist?

  No mille jaoks see välja on mõeldud! Täiesti mõttetu tööriist. Ära tuleks keelata! Umbes selliseid emotsioone võib kuulda inimeste suust, kes on kohtunud lehepuhuritega. Kus, millal ja kellele on lehepuhurist aga tõeliselt abi. Uurime asja ja räägime sel puhul Tänavapuhastuse ASiga sügisesest lehekoristusest ja õigetest töövõtetest!

 4. STIHL BGA 200 akupuhur - võimas puhumisjõud ja mugav kasutamine

  Uus akupuhur STIHL BGA 200 puhastab suured pinnad vaikselt ja efektiivselt. Maastikuhooldajad ja haljastajad, kohalikud omavalitsused ja puhastusettevõtted vajavad vastupidavaid ja usaldusväärseid tööriistu, kuna töötavad suurtel pindadel pikki töötsükleid. Samal ajal soovivad nii seadme kasutajad kui ka ümbritsevad elanikud ja jalakäijad vaikseid seadmeid. Uus akupuhur STIHL BGA 200 täidab kõik need nõudmised!

 5. Võimsaim lehepuhur - STIHL BR 800

  Suurima võimsuse ja puhumisjõuga STIHLi lehepuhur Eesti turul. Lehepuhurite lipulaev, mis sobib nii kodu ja ärihoonete ümbruse kui ka suurte parkide ja staadionite koristamiseks. Enam ei pea käivitamiseks puhurit seljast võtma, nüüd saab käivitada mugavalt ja kiiresti stardikäepidemest siis, kui puhur on seljas.

 6. STIHLi hoolduskampaania on alanud!

  STIHL teeb seda jälle, aasta oodatuim kampaania on taas käima läinud. Vahet pole kas tegu aia- või metsatehnikaga, kampaaniast osa saama on oodatud kõik STIHLi kasutajad. Loe täpsemalt kampaaniast meie blogist!

 7. Kuidas valida lehepuhurit?

  Lehepuhur on hea abimees nii suurte kui ka väikeste pindade koristuseks. Kuna puhurite valik on lai ja lisaks bensiinimootoritega puhuritele on kasutusel ka akupuhurid, siis aitame valimisele kaasa ning loome selgust milliseid töid puhuriga teha saab ja millisteks töödeks millist puhurit valida.

 8. Lillesibulate istutus alaku!

  Septembrikuu on õige aeg lillesibulate istutamiseks. Istutamisaeg oleneb nii ilmastikust kui liigist. Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing annab nõu kuhu ja kuidas istutada, millised on ettevalmistustööd ja kuidas kevadeks ilu luua!.

 9. Uus akupuhur BGA 57 - aiapidaja lemmik

  Lehed, väikesed oksad või niidetud murulibled - uus akupuhur STIHL BGA 57 muudab maja ümbritsevate pindade, aedade ja radade puhastamise lihtsaks ning akutööriistadega on töö nii heitjäätmete vaba kui ka meeldivalt vaikne. See tähendab, et tööriista kasutamisel pole vaja kuulmiskaitset. Samuti ei häiri madal müratase naabreid.

 10. Kuidas korraldada keskkonda hoidvat spordiüritust?

  Möödunud aastal teenis Seiklushunt Keskkonnaministeeriumilt Tark Tarbija 2019 Keskkonnakäpa tiitli, kuid keskkonnahoidlikkusele on tõsisemalt tähelepanu pööratud juba neli hooaega. Milliste sammude kaudu siis täpsemalt?

 11. Murutrimmerdamise ABC

  Aias on alati midagi teha. Eriti kevadsuvisel hooajal. STIHL-i trimmerid ning rohu- ja võsalõikurid pakuvad igaks tööks vajalikku paindlikkust. Anname mõningad juhendid õige lõikevarustuse valimiseks ning ka muid nippe ja trikke lihtsaks ning efektiivseks tööks murutrimmerite ja rohulõikuritega.

 12. STIHLi akutööriistadega TASUTA lisaaku

  Ostes STIHLi Compact seeria akutööriista, saad TASUTA lisaaku! Olgu tegu trimmeri, niiduki, sae või mõne muu akutööriistaga, ikka saad kaasa tasuta lisaaku. Kui tööpõld on suur ja lai, siis on hea, kui saab kasutada kaks akut - üks aku on töös ja teine laadib! Sedasi saavad kõik tööd ühe hooga tehtud ja jääb aega üle aiailu nautimiseks!  

 13. Uuendasime esinduste väljanägemist ja väljapanekut

  Taas oleme uuendanud mitmete STIHLi edasimüüjate väljapanekut ja kaubavalikut. Esindused on muutunud avaramaks ja tooted paremini leitavaks. Loe ja vaata meie blogist, kus praeguseks uuendused tehtud!

 14. Amplitaimede võrratu ilu - kuidas seda hoida?

  Emadepäev on värskelt seljataha jäänud ja suur kevad käes. Paljudes aedades ripuvad imelised suvelilleamplid, palju taimi ootab veel amplisse istutamist. Kuid kuidas hoida amplis kasvavaid taimi sügiseni lopsaka ja õitsvana? Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing annab nõu!

 15. Kõik vastused robotniidukite kohta

  Robotniidukitega seoses on palju küsimusi. Ikka uuritakse, et kuidas ta niidab ja kuidas ta teab, kust kohast veel niita on vaja või kas minu aeda robotniiduk üldse sobib. Kui on plaan omale robotniiduk soetada, siis kindlasti tekivad just need samad küsimused ja palju teisigi. Siit saab ammendavad vastused nii sõnas kui pildis!

 16. Uus toode! Muru- ja hekikäärid STIHL HSA 26

  Uued STIHL HSA 26 põõsa- ja murukäärid muudavad põõsad ja muru servad täiuslikuks. Sel eesmärgil on tööriist varustatud kahe STIHL-i kvaliteetse lõiketeraga, mida saab lihtsasti ja ilma tööriistadeta vahetada: põõsaste tera lõikab mõlemalt küljelt ja on eriti efektiivne dekoratiivpõõsaste lõikamisel just tänu tilga kujulistele teradele. Kaheteistkümne sentimeetri laiune murutera tagab muru servade lõikamisel täpsed tulemused.

 17. Kuidas pügada ja lõigata hekke?

  Ilus ja hästi pügatud hekk on aia kaunistus. Heki lõikamine polegi nii lihtne töö, kui esmapilgul tunduda võib, eriti kui hekid on kõrged ja laiad. Kuidas lõigata ja pügada hekke nii, et nad oleksid kenad palju aastaid? Uurime, millised hekilõikurid on sobivad erinevateks töödeks ja vaatame üle ka õiged töövõtted. Kuidas hooldada ja teritada tööriistu? Hekkidest ja hekkide pügamisest kirjutab Räpina Aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht. 

 18. Uus survepesur STIHL RE 90

  Uus STIHL RE 90 on kompaktne ja kerge survepesur kodukasutajatele. Pesurit iseloomustamiseks saab välja tuua atraktiivse hinna ja jõudluse suhte ning selle laia standardvarustuse valiku. STIHL RE 90 on kompaktne ja kerge tänapäevase disainiga survepesur, mis avaldab muljet oma ulatusliku standardvarustusega. Mugava STIHL RE 90 abil saavad koristustööd majaümbruse kiiresti ja mugavalt puhtaks.

 19. Kevadist aiailu loovad võõrasemad

  Kevade saabudes tahaks näpud mulda pista, peenraid teha ja aiailu nautida. Esimesed varajased õitsejad on lumikellukesed, märtsikellukesed ja krookused. Milliste lilledega aga veel aeda või rõdu kaunistada, et silm puhkaks ja kevad värvilisem oleks? Võõrasema ehk aedkannike (Viola x wittrockiana) on esimene kevadine värvilaik peenras, potis, rõdukastis või amplis. Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing kirjutab täpsemalt võõrasemadest ja nende kasvatamisest.

 20. Viljapuude ja marjapõõsaste kevadine hoolduslõikus

  Viljapuude ja marjapõõsaste hoolduslõikus on üsna keeruline, eriti kui seda on vaja teha vaid üks kord aastas. Olulised nüansid ja õpetussõnad kipuvad ununema, ikka ja jälle tekib küsimus, et millal on õige aeg lõikuseks ja kuidas õigesti võra kujundada või mitmenda punga pealt peaks eelmisel suvel kasvanud võrsed ära lõikama. Tarkuseteri jagab Räpina Aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht. 

Posts loader