Blogi

  1. Lillesibulate istutus alaku!

    Septembrikuu on õige aeg lillesibulate istutamiseks. Istutamisaeg oleneb nii ilmastikust kui liigist. Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing annab nõu kuhu ja kuidas istutada, millised on ettevalmistustööd ja kuidas kevadeks ilu luua!.

  2. Uus akupuhur BGA 57 - aiapidaja lemmik

    Lehed, väikesed oksad või niidetud murulibled - uus akupuhur STIHL BGA 57 muudab maja ümbritsevate pindade, aedade ja radade puhastamise lihtsaks ning akutööriistadega on töö nii heitjäätmete vaba kui ka meeldivalt vaikne. See tähendab, et tööriista kasutamisel pole vaja kuulmiskaitset. Samuti ei häiri madal müratase naabreid.

  3. Kuidas korraldada keskkonda hoidvat spordiüritust?

    Möödunud aastal teenis Seiklushunt Keskkonnaministeeriumilt Tark Tarbija 2019 Keskkonnakäpa tiitli, kuid keskkonnahoidlikkusele on tõsisemalt tähelepanu pööratud juba neli hooaega. Milliste sammude kaudu siis täpsemalt?

  4. Murutrimmerdamise ABC

    Aias on alati midagi teha. Eriti kevadsuvisel hooajal. STIHL-i trimmerid ning rohu- ja võsalõikurid pakuvad igaks tööks vajalikku paindlikkust. Anname mõningad juhendid õige lõikevarustuse valimiseks ning ka muid nippe ja trikke lihtsaks ning efektiivseks tööks murutrimmerite ja rohulõikuritega.

  5. STIHLi akutööriistadega TASUTA lisaaku

    Ostes STIHLi Compact seeria akutööriista, saad TASUTA lisaaku! Olgu tegu trimmeri, niiduki, sae või mõne muu akutööriistaga, ikka saad kaasa tasuta lisaaku. Kui tööpõld on suur ja lai, siis on hea, kui saab kasutada kaks akut - üks aku on töös ja teine laadib! Sedasi saavad kõik tööd ühe hooga tehtud ja jääb aega üle aiailu nautimiseks!  

  6. Uuendasime esinduste väljanägemist ja väljapanekut

    Taas oleme uuendanud mitmete STIHLi edasimüüjate väljapanekut ja kaubavalikut. Esindused on muutunud avaramaks ja tooted paremini leitavaks. Loe ja vaata meie blogist, kus praeguseks uuendused tehtud!

  7. Amplitaimede võrratu ilu - kuidas seda hoida?

    Emadepäev on värskelt seljataha jäänud ja suur kevad käes. Paljudes aedades ripuvad imelised suvelilleamplid, palju taimi ootab veel amplisse istutamist. Kuid kuidas hoida amplis kasvavaid taimi sügiseni lopsaka ja õitsvana? Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing annab nõu!

  8. Kõik vastused robotniidukite kohta

    Robotniidukitega seoses on palju küsimusi. Ikka uuritakse, et kuidas ta niidab ja kuidas ta teab, kust kohast veel niita on vaja või kas minu aeda robotniiduk üldse sobib. Kui on plaan omale robotniiduk soetada, siis kindlasti tekivad just need samad küsimused ja palju teisigi. Siit saab ammendavad vastused nii sõnas kui pildis!

  9. Uus toode! Muru- ja hekikäärid STIHL HSA 26

    Uued STIHL HSA 26 põõsa- ja murukäärid muudavad põõsad ja muru servad täiuslikuks. Sel eesmärgil on tööriist varustatud kahe STIHL-i kvaliteetse lõiketeraga, mida saab lihtsasti ja ilma tööriistadeta vahetada: põõsaste tera lõikab mõlemalt küljelt ja on eriti efektiivne dekoratiivpõõsaste lõikamisel just tänu tilga kujulistele teradele. Kaheteistkümne sentimeetri laiune murutera tagab muru servade lõikamisel täpsed tulemused.

  10. Kuidas pügada ja lõigata hekke?

    Ilus ja hästi pügatud hekk on aia kaunistus. Heki lõikamine polegi nii lihtne töö, kui esmapilgul tunduda võib, eriti kui hekid on kõrged ja laiad. Kuidas lõigata ja pügada hekke nii, et nad oleksid kenad palju aastaid? Uurime, millised hekilõikurid on sobivad erinevateks töödeks ja vaatame üle ka õiged töövõtted. Kuidas hooldada ja teritada tööriistu? Hekkidest ja hekkide pügamisest kirjutab Räpina Aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht. 

  11. Uus survepesur STIHL RE 90

    Uus STIHL RE 90 on kompaktne ja kerge survepesur kodukasutajatele. Pesurit iseloomustamiseks saab välja tuua atraktiivse hinna ja jõudluse suhte ning selle laia standardvarustuse valiku. STIHL RE 90 on kompaktne ja kerge tänapäevase disainiga survepesur, mis avaldab muljet oma ulatusliku standardvarustusega. Mugava STIHL RE 90 abil saavad koristustööd majaümbruse kiiresti ja mugavalt puhtaks.

  12. Kevadist aiailu loovad võõrasemad

    Kevade saabudes tahaks näpud mulda pista, peenraid teha ja aiailu nautida. Esimesed varajased õitsejad on lumikellukesed, märtsikellukesed ja krookused. Milliste lilledega aga veel aeda või rõdu kaunistada, et silm puhkaks ja kevad värvilisem oleks? Võõrasema ehk aedkannike (Viola x wittrockiana) on esimene kevadine värvilaik peenras, potis, rõdukastis või amplis. Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing kirjutab täpsemalt võõrasemadest ja nende kasvatamisest.

  13. Viljapuude ja marjapõõsaste kevadine hoolduslõikus

    Viljapuude ja marjapõõsaste hoolduslõikus on üsna keeruline, eriti kui seda on vaja teha vaid üks kord aastas. Olulised nüansid ja õpetussõnad kipuvad ununema, ikka ja jälle tekib küsimus, et millal on õige aeg lõikuseks ja kuidas õigesti võra kujundada või mitmenda punga pealt peaks eelmisel suvel kasvanud võrsed ära lõikama. Tarkuseteri jagab Räpina Aianduskooli õppemajandi juht Urmas Roht. 

  14. Mullafrees peab olema töökindel

    STIHLi mullafreeside suurimateks eelisteks peetakse nende väga head kaalujaotust nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas. Samuti teevad selle seadmega töö sujuvamaks helikoidkujuga freesterad, mis lõikuvad maasse sujuvalt, mitte jõuga lüües. See tagab sujuva, mugava ja pingevaba töötamise, mis on võimalik isegi ühe käega masinat juhtides (päriselus tõestatud). Kõik mootorid on kergkäivitussüsteemiga. Lihtsamaks tööks ja manööverdamiseks on mullafreesid tagurpidikäiguga. Kusjuures edaspidi- ja tagurpidikäigu juhtkange ei ole võimalik tänu turvalukustusele samal ajal kasutada.

  15. Kevadeks vajalikud tööriistad on mullefrees, oksapurustaja ja samblaeemaldaja

    Kevadine aed hakkab järjest suurema hooga tärkama, juba ootavad ees esimesed suuremad aiatööd. Vaja on ettevalmistada peenramaa, lõigata puud ja põõsad ning riisuda puhtaks muru samblast, umbrohust ja talvistest jääkidest. Toome välja 3 kasulikku tööriista, mis hõlbustavad töid ning pakuvad lahendusi aiajäätmetele. Mullafrees on asendamatu abiline peenramaa tegemiseks, oksapurustaja teeb kompostiks või multšiks aiajäätmed ning samblaeemaldajaga saab muru kindlasti naabri omast rohelisema ja tihedama.  

  16. STIHL MS 500i - tuleviku mootorsaag juba täna

    MS 500i on maailma esimene seeriatootmises olev mootorsaag, millel on elektrooniliselt juhitav kütuse sissepritse. Sellise arendustööga kindlustab STIHL oma positsiooni kõrgtehnoloogia arendajate esirinnas. STIHLi sissepritse tehnoloogia annab mootorsaele suure lõikevõimsuse kõrval veel keti suurepärase kiirenduse nullist kuni 100 km/h - ainult 0,25 sekundiga. Tänu tootearendusele ja panustamisele materjaliteadusesse on MS 500i parima võimsuse ja massi suhtega profisaag turul - 1,24 kg/kW kohta.

  17. STIHL GTA 26 - tõeline lõikemeister

    Aku toitel töötav oksasaag STIHL GTA 26 tagab täpsed lõiked nii aias kui ka kodustel ehitustöödel. Aiaomanikud vajavad käepäraseid, mobiilseid, võimalikult mitmekülgselt kasutatavaid lõiketööriistu. STIHLi uus akuga oksasaag GTA 26 on üks tõeline lõikemeitser, mis oma heale lõikevõimsusele jätab ka puhta lõikepinna. Oksasae käsitsemine on äärmiselt lihtne ja mugav. 10 cm pikkune saeleht võimaldab isegi suurema läbimõõduga okste, puuharude, prusside ja laudade saagimist. Lõiketeravuse tagab kõrgekvaliteediline STIHLi saekett. Keti vahetus on lihtne ja teostatav täiendavate tööriistade abita. Oma jõu saab GTA 26 vahetatavalt 10,8 V akult. Seade on STIHLi uue AS 2 akusüsteemi osa, mis hõlmab akusae kõrval samuti uudseid põõsa- ja murukääre HSA 26.

  18. Eesti raiesportlased said omale tuliuued STIHL MS 500i võistlussaed

    Team STIHL, selline on STIHL Eesti raiespordi meeskonna ametlik nimetus, sai kätte tuliuued STIHL MS 500i võistlussaed. Uute saagidega astus STIHL tõeliselt pika sammu edasi mootorsaagide maailmas, on ju tegu maailmas ainulaadse ja esimese sissepritsega mootorsaega. Tavatarbija jaoks on saed Eestis müügil olnud ligi kaks kuud. Päris kindlasti on tegu parima võimsuse ja kaalu suhtega mootorsaega turul. Võistlussaagidel on aga omad lisad ja täiendused, mis loodud mõeldes raiespordile. 

  19. Miks peab robotniidukit hooldama?

    Milliseid töid hoolduse käigus tehakse? iMow robotniiduk töötab Eesti keskmise suurusega aias hooaja jooksul umbes 800 h. Selle aja jooksul sõidab ta maha ligikaudu 1000 km ning sellel teekonnal põrkab vastu takistusi keskmiselt 20 000 korda ja seda nii vihma, lõõskava päikese kui ka tormise tuulega.

  20. Hea hinnaga STIHLi väiksed mootorsaed ootavad Sind

    Plaanid teha kevadisi saagimistöid aias, aga ei ole korralikku mootorsaagi. STIHLi mootorsaag on usaldusväärne partner nii aiatöödeks kui ka küttepuude tegemiseks. Hätta ei jää ka saunataguse lepiku hooldamisel. Enim müüdud STIHLi väiksed mootorsaed MS 170 ja MS 180 uskumatult hea hinnaga. Pakkumised kõigis STIHLi esindustes üle Eesti! STIHLi ametlik maaletooja on Sinu kõige usaldusväärsem partner, kes aitab valida just Sulle sobivad tööriistad!

Posts loader