Blogi

 1. Uued akumuruniidukid STIHLi valikus

  STIHLi valikus on kolm täiesti uut akuniidukite mudelit, millel kõigil uudsed tehnilised lahendused! Kas teadsid, milline on multšiva niiduki tööpõhimõte? Nüüd on STIHL teinud klassikalisest multšerniidukist ka võimsa akutoitel niiduki versiooni. Uusi lahendusi on niidukitel veel mitmeid, näiteks automaatne ECO-mode süsteem ja veosüsteem, mis on isesieva mootoriga ning pole sõltuvuses tera mootorist. Uudne on ka lõiketerade geomeetria ning korpuse lahendused. 

 2. Kuidas valida muruniidukit!

  Muruniidukite valik on kirju ja võimalusi väga erinevaid. Ühelt poolt tundub, et valiku tegemine on lihtne, tuleb minna lihtsalt esindusse ja üks masin välja valida. Seal aga tekib rohkem küsimusi, kui ise vastata oskaks.

 3. Uus kodu, uus muru – kuidas rajada muru teisaldatud mullale

  Muru rajamine nii lihtne ja keeruline korraga. Kui kaugelt alustada? Haljastustööd on mahukad ja kallid, et vältida eksimusi ja hilisemaid kulukaid parandustöid on vajalik täpne planeerimine. Ideaalne aeg muru rajamiseks on kevadel võimalikult vara, kui mullas on piisavalt niiskust ja ööpäevane temperatuur tugevas plussis. Õpetussõnad pani kirja Maris Rebane Räpina Aianduskoolist.

 4. Kuidas rajada okaspuuhekke?

  Täna võime veel pea kõikjal silmata suuremate teede ääres „nõukaajal“ rajatud kuusehekke, mille rajamise eesmärgiks oli teid kaitsta sinna talviti tuiskava lume eest. Tänaseks on mõned vabalt kasvanud kuusehekid kohati 15 m kõrgusteks sirgunud. Osad puud hekis on kuivanud, mõned on tormiga murdnud, palju on hekiridadesse kasvanud erinevaid lehtpuid, kuid nad kestavad siiski, isegi pärast 30 hooldamata aastat vapralt edasi. Hekirajamise nõu annab Räpina Ajanduskooli õppemajandi juht Urmas Roht.

 5. Akutoitel samblaeemaldaja ja muruõhutaja puhastab muru ja tagab kauni muruvaiba

  Heal lapsel mitu nime, nii on ka muruõhutajaga, mida osad nimetavad samblaeemaldajaks ja teised lihtsalt aeraatoriks. Igal juhul on see üks tõeliselt väärt tööriist murusõbra aias. STIHL RLA 240 sisaldab endas kaht vahetatavat funktsiooni ja on seeläbi kasutatav kevadest sügiseni. Mõeldud on muruõhutaja kuni 500 ruutmeetriste murupindade harimiseks.

 6. Kuidas teha esimest kevadist muruhooldust?

  Varakevadel peale lume sulamist on aeg muru üle vaadata. Murupindadel esineb kevadeti kindlasti suuremal või vähemal määral talvekahjustusi. Millest alustada? Õpetussõnad pani kirja Räpina Aianduskooli maastiku õpetaja Maris Rebane

 7. Milliseid töid teha aprillis aias ja peenramaal

  Vaatamata heitlikele kevadilmadele ei jää aprill oma aiatöödega tulemata. Ja kui siis lumi sulanud ning maa soe, läheb kõigi töödega järsku kiireks. Siinkohal on soovitus kasutada iga vähegi sobivat hetke aias toimetamiseks, et püsisoojade saabudes tööd ei kuhjuks. Toetavad pidepunktid aitavad aednikul töid järjestada ja meeles pidada. Näpunäited pani kirja Kanepi Aiandi peaagronoom Merilin Saksing.

 8. Kevadeks vajalikud tööriistad on survepesur, oksapurustaja, samblaeemaldaja ja mullafrees

  Kevadine aed hakkab järjest suurema hooga tärkama, juba ootavad ees esimesed suuremad aiatööd. Vaja on ettevalmistada peenramaa, lõigata puud ja põõsad ning riisuda puhtaks muru samblast, umbrohust ja talvistest jääkidest. Lisaks kindlasti pesta puhtaks kasvuhoone ja terrass. Toome välja 4 kasulikku tööriista, mis hõlbustavad töid ning pakuvad lahendusi aiajäätmetele. Mullafrees on asendamatu abiline peenramaa tegemiseks, oksapurustaja teeb kompostiks või multšiks aiajäätmed, samblaeemaldajaga saab muru kindlasti naabri omast rohelisema ja tihedama ja survepesuriga pesed puhtaks sillutise, aiaväravad ja fassaadi.  

 9. Uus toode! Tolmuimeja STIHL SE 33 - väike aga võimas

  STIHL SE 33 on kodukasutajale mõeldud tolmuimeja nii märja kui ka kuiva mustuse eemaldamiseks. Tolmuimejal on suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe suur imemisvõimsus, ulatuslikud kasutusvõimalused ja lai standardvarustuse valik, mis annavad selged konkurentsieelised. Standardvarustust saab hoiustada otse seadmel, lisatarvikute lai valik annab tolmuimejale oluliselt juurde kasutusvõimalusi.

 10. STIHLi stipendium Räpina Aianduskooli aedniku eriala õpilasele

  STIHLil ja Räpina Aianduskoolil on kahe peale kokku ligi 200 aasta pikkune ajalugu. Veebruaris liitsimegi ajalood ja allkirjastasime koostöölepingu ning üheskoos sai välja antud kooli ajaloo esimene stipendium. STIHLi jaoks on antud koostöö võimaluseks ühiskonda toetada ning anda oma panus tuleviku spetsialistide koolitamisse! Loe täpsemalt kes sai stipendiumi ja millised on tema plaanid tulevikuks.

 11. Kasutajakogemus: STIHL MS 261 on asja eest proffide eelistus, kuid pole paha valik ka kodukasutusse

  Juba ainult kruvide disaini pärast tasub valida saeks STIHL MS 261. Turu parimast kaalu ja võimsuse suhtest rääkimata. Mari Kartau on hobimetsaomanik ja sel korral kirjutab oma kasutajakogemusest ja metsatöödest uus MS 261ga. 

 12. STIHL seguõlid: kus, millist ja miks kasutada?

  Seguõlide kasutamine tekitab üsna tihti küsimuse, et milline on õige õli ja kuidas leida oma masinale just see õige. Valik on aga keeruline, sest õlide tüüpe on erinevaid ning samuti on tootjatega. Üks on aga kindel, ära kunagi kasuta tundmatut õli, sest kvaliteetse tehnikaga see kokku ei sobi.

 13. Kasutajakogemus: STIHL DYNAMIC BT Bluetooth

  Ühtpidi võttes on metsatöö loominguline ja mitmekesine. Teistpidi vaadates on ka olukordi, kus tegevus tüütuks muutub. Näiteks noorendikku hooldades saab esimese tunniga selgeks, kuidas antud eraldist menetleda ja edasi tulevad mõttekohad ainult üldpildist erinevates rägastikes või häiludes. Ülejäänud aeg tuleb mõelda oma mõtteid. Mõtlemine on küll mõnus, aga olgem ausad, aeg-ajalt oleks tore kuulata endast targemate mõtteid või hoopis muusikat. Mari Kartau käis metsatööd tegemas sinihambaga kõrvaklappidega - muusika kuulamine on mõnus ja teiste head mõtted veel paremad!

 14. Uus kolmanda põlvkonna STIHL MS 261

  Suurem lõikejõudlus ja väiksem kaal, kolmanda põlvkonna MS 261 C-M on suurepärane näide sellest, kuidas STIHL on täiustanud end väga hästi tõestanud profisaagi ja muutnud selle veelgi täiuslikumaks. Pärast mitmekülgset mudeliuuendust põhinevad selle muljetavaldavad jõudlusväärtused paljudel optimeeritud mootori detailidel ja täiesti uuel lõikevarustusel – uuenenud on nii standardvarustuses olev juhtplaat kui ka saeket.

 15. iMOW hooldus ja talvepaus

  iMow robotniiduk sõidab hooajaga maha umbes 1000 km ja niidab Sinu muru ligikaudu 800 tunni vältel. Kõik mis liigub, see kulub. Nii on ka robotniidukiga. Seega kehtib vana tõde, et hooldada on odavam kui remontida. Anname häid nõuandeid, kuidas robotniiduk koduste vahenditega talveks ette valmistada.

 16. Kas lehepuhur on vajalik tööriist?

  No mille jaoks see välja on mõeldud! Täiesti mõttetu tööriist. Ära tuleks keelata! Umbes selliseid emotsioone võib kuulda inimeste suust, kes on kohtunud lehepuhuritega. Kus, millal ja kellele on lehepuhurist aga tõeliselt abi. Uurime asja ja räägime sel puhul Tänavapuhastuse ASiga sügisesest lehekoristusest ja õigetest töövõtetest!

 17. STIHL BGA 200 akupuhur - võimas puhumisjõud ja mugav kasutamine

  Uus akupuhur STIHL BGA 200 puhastab suured pinnad vaikselt ja efektiivselt. Maastikuhooldajad ja haljastajad, kohalikud omavalitsused ja puhastusettevõtted vajavad vastupidavaid ja usaldusväärseid tööriistu, kuna töötavad suurtel pindadel pikki töötsükleid. Samal ajal soovivad nii seadme kasutajad kui ka ümbritsevad elanikud ja jalakäijad vaikseid seadmeid. Uus akupuhur STIHL BGA 200 täidab kõik need nõudmised!

 18. Võimsaim lehepuhur - STIHL BR 800

  Suurima võimsuse ja puhumisjõuga STIHLi lehepuhur Eesti turul. Lehepuhurite lipulaev, mis sobib nii kodu ja ärihoonete ümbruse kui ka suurte parkide ja staadionite koristamiseks. Enam ei pea käivitamiseks puhurit seljast võtma, nüüd saab käivitada mugavalt ja kiiresti stardikäepidemest siis, kui puhur on seljas.

 19. STIHLi hoolduskampaania on alanud!

  STIHL teeb seda jälle, aasta oodatuim kampaania on taas käima läinud. Vahet pole kas tegu aia- või metsatehnikaga, kampaaniast osa saama on oodatud kõik STIHLi kasutajad. Loe täpsemalt kampaaniast meie blogist!

 20. Kuidas valida lehepuhurit?

  Lehepuhur on hea abimees nii suurte kui ka väikeste pindade koristuseks. Kuna puhurite valik on lai ja lisaks bensiinimootoritega puhuritele on kasutusel ka akupuhurid, siis aitame valimisele kaasa ning loome selgust milliseid töid puhuriga teha saab ja millisteks töödeks millist puhurit valida.

Posts loader