Blogi

 1. STIHL MS 500i - tuleviku mootorsaag juba täna

  MS 500i on maailma esimene seeriatootmises olev mootorsaag, millel on elektrooniliselt juhitav kütuse sissepritse. Sellise arendustööga kindlustab STIHL oma positsiooni kõrgtehnoloogia arendajate esirinnas. STIHLi sissepritse tehnoloogia annab mootorsaele suure lõikevõimsuse kõrval veel keti suurepärase kiirenduse nullist kuni 100 km/h - ainult 0,25 sekundiga. Tänu tootearendusele ja panustamisele materjaliteadusesse on MS 500i parima võimsuse ja massi suhtega profisaag turul - 1,24 kg/kW kohta.

  Loe veel »
 2. STIHL GTA 26 - tõeline lõikemeister

  Aku toitel töötav oksasaag STIHL GTA 26 tagab täpsed lõiked nii aias kui ka kodustel ehitustöödel. Aiaomanikud vajavad käepäraseid, mobiilseid, võimalikult mitmekülgselt kasutatavaid lõiketööriistu. STIHLi uus akuga oksasaag GTA 26 on üks tõeline lõikemeitser, mis oma heale lõikevõimsusele jätab ka puhta lõikepinna. Oksasae käsitsemine on äärmiselt lihtne ja mugav. 10 cm pikkune saeleht võimaldab isegi suurema läbimõõduga okste, puuharude, prusside ja laudade saagimist. Lõiketeravuse tagab kõrgekvaliteediline STIHLi saekett. Keti vahetus on lihtne ja teostatav täiendavate tööriistade abita. Oma jõu saab GTA 26 vahetatavalt 10,8 V akult. Seade on STIHLi uue AS 2 akusüsteemi osa, mis hõlmab akusae kõrval samuti uudseid põõsa- ja murukääre HSA 26.

  Loe veel »
 3. Eesti raiesportlased said omale tuliuued STIHL MS 500i võistlussaed

  Team STIHL, selline on STIHL Eesti raiespordi meeskonna ametlik nimetus, sai kätte tuliuued STIHL MS 500i võistlussaed. Uute saagidega astus STIHL tõeliselt pika sammu edasi mootorsaagide maailmas, on ju tegu maailmas ainulaadse ja esimese sissepritsega mootorsaega. Tavatarbija jaoks on saed Eestis müügil olnud ligi kaks kuud. Päris kindlasti on tegu parima võimsuse ja kaalu suhtega mootorsaega turul. Võistlussaagidel on aga omad lisad ja täiendused, mis loodud mõeldes raiespordile. 

  Loe veel »
 4. Miks peab robotniidukit hooldama?

  Milliseid töid hoolduse käigus tehakse? iMow robotniiduk töötab Eesti keskmise suurusega aias hooaja jooksul umbes 800 h. Selle aja jooksul sõidab ta maha ligikaudu 1000 km ning sellel teekonnal põrkab vastu takistusi keskmiselt 20 000 korda ja seda nii vihma, lõõskava päikese kui ka tormise tuulega.

  Loe veel »
 5. Hea hinnaga STIHLi väiksed mootorsaed ootavad Sind

  Plaanid teha kevadisi saagimistöid aias, aga ei ole korralikku mootorsaagi. STIHLi mootorsaag on usaldusväärne partner nii aiatöödeks kui ka küttepuude tegemiseks. Hätta ei jää ka saunataguse lepiku hooldamisel. Enim müüdud STIHLi väiksed mootorsaed MS 170 ja MS 180 uskumatult hea hinnaga. Pakkumised kõigis STIHLi esindustes üle Eesti! STIHLi ametlik maaletooja on Sinu kõige usaldusväärsem partner, kes aitab valida just Sulle sobivad tööriistad!

  Loe veel »
 6. Kuidas registreerida ja aktiveerida garantii?

  Seoses uue kodulehe LIVE minekuga on tekkinud palju küsimusi, kuidas käib garantii registreerimine ja selle aktiveerimine? Kuidas aktiveerida seadme garantii kui kliendil puudub e-mail? Kõikidele nendele küsimustele leiate vastuse siit artiklist!

  Loe veel »
 7. Uus võimas akutoitel kettsaag

  Oled Sa kunagi mõelnud, et akusaag võiks olla sama töökas, kui on harilik seni tuntud mootorsaag? Jah, nüüd on see aeg käes! STIHL on turule toonud senisest hulga võimsama akusae, millel ka uus kett ja juhtplaat. See on saag, mis veenab oma võimsuse ja pika tööeaga ning sobib seetõttu ka metsatöödeks!

  Loe veel »
 8. 10 lihtsat punkti mootorsae kontrolliks

  Oled Sa kunagi mõelnud, et akusaag võiks olla sama töökas, kui on harilik seni tuntud mootorsaag? Jah, nüüd on see aeg käes! STIHL on turule toonud senisest hulga võimsama akusae, millel ka uus kett ja juhtplaat. See on saag, mis veenab oma võimsuse ja pika tööeaga ning sobib seetõttu ka metsatöödeks!

  Loe veel »
 9. Kuidas teritada mootorsae ketti?

  STIHL on saekette tootnud aastakümneid, seepärast on need ka peensusteni arendatud ja pakuvad saagimisel parima lõpptulemuse. Näiteks on STIHLi ketid eelvenitatud, see tähendab, et uued ketid venivad esmasel kasutamisel minimaalselt või üldse mitte! Välja on töötatud ainulaadsed määrimisomadused nii ketile kui kajuhtplaadile, lisaks leitud parimad lõikenurgad ja tõstetud kulumiskindlust! Terav saekett on ladusa tööpäeva alus. Sageli alahinnatakse saeketi teravuse olulisust ning ei pöörata tähelepanu ka teritusele. Terituse juures on kõige olulisem teada keti andmeid ning selle alusel valida ka õige teritusvahend. Kuidas aga teritada õigesti?

  Loe veel »
 10. Võimsaim lehepuhur - STIHL BR 800

  Suurima võimsuse ja puhumisjõuga STIHLi lehepuhur Eesti turul. Lehepuhurite lipulaev, mis sobib nii kodu ja ärihoonete ümbruse kui ka suurte parkide ja staadionite koristamiseks. Enam ei pea käivitamiseks puhurit seljast võtma, nüüd saab käivitada mugavalt ja kiiresti stardikäepidemest siis, kui puhur on seljas.

  Loe veel »
 11. Niidukite ja muu aiatehnika talvine hoiustamine

  Kuidas sinu muruniiduk tegelikult talve üle elab? On mõned tähtsamad punktid, mida jälgida, et peale pikka talvist seismist muruniiduk kevadel ikka töövalmis oleks.

  Loe veel »
 12. "STIHL annab tasuta ära" hoolduskampaania

  STIHL teeb seda jälle, aasta oodatuim kampaania on taas käima läinud. Too oma STIHLi mootorseade hooldusesse, saad tasuta süüteküünla, kütuse- ja õhufiltri. Tööraha vaid 16 eurot. Tavapäraselt on samasuguse hoolduse maksumus alates 28 eurost

  Loe veel »
 13. Murrame akumüüte VOL2

  Mis on akude mäluefekt ja mida see tähendab oma olemuselt? Uurime järgi ja selgitame välja, kas tegu on müüdi või tegelikkusega. 

  Loe veel »
 14. Murrame akumüüte VOL1

  Kas aku peaks enne pikmat seisma jätmist täielikult täis laadima? Läbi aegade on akutehnoloogia arenedes ja populaarsemaks muutudes hakanud levima mitmeid müüte ning oletusi. Kuid kas need on õiged? Võtame mõningad peamised akudega seonduvad müüdid luubi alla ja seletame lahti nende tagamaad ning tegelikkuse.

  Loe veel »
 15. Mullafrees peab olema töökindel

  STIHLi mullafreeside suurimateks eelisteks peetakse nende väga head kaalujaotust nii horisontaal- kui ka vertikaalsuunas, samuti teevad selle seadmega töö sujuvamaks helikoidkujuga freesterad, mis lõikuvad maasse sujuvalt, mitte jõuga lüües. See tagab sujuva, mugava ja pingevaba töötamise, mis on võimalik isegi ühe käega masinat juhtides (päriselus tõestatud). Kõik mootorid on kergkäivitussüsteemiga. Lihtsamaks tööks ja manööverdamiseks on mullafreesid tagurpidikäiguga. Kusjuures edaspidi- ja tagurpidikäigu juhtkange ei ole võimalik tänu turvalukustusele samal ajal kasutada.

  Loe veel »
 16. MS 462 - mootorsaag, mis mõeldud professionaalseteks metsatöödeks

  Kaalus alla ning lihastes ja intelligentsuses oluliselt juurde – jah, see on uus STIHL MS 462. Mootorsaag, mis mõeldud professionaalseteks metsatöödeks. Mootori kaal 6 kg teeb sellest kergeima sae 70 cm3 mootorimahuga saagide klassis. Langetamine, järkamine ja laasimine on oluliselt lihtsam, kiirem ja jõudusäästvam kui varem.

  Loe veel »
 17. Kuidas hooldada akuseadmeid?

  Kuidas akutööriistadega töötamisel säästa elektrit, kuidas akudega ümber käia, mida teeb akule liigne tühjenemine ja millised on soovitused akutööriistadega töötamisel?

  Loe veel »