Millisteks töödeks on survepesur hea valik?
Survepesur on suurepärane tööriist, mis aitab kiirelt ja tõhusalt puhastada erinevaid pindasid. Räägime nendest lähemalt ning anname mõned soovitused, mida saab survepesuriga teha, et saavutada parimad tulemused.




Selgitame, kuidas pesta survepesuriga autosid, mootorrattaid ja muid sõidukeid.
- Eemalda suurem mustus: suurema mustuse korral loputa sõiduk lihtsalt surveveega üle, et suurem mustus maha saada. Kasuta laia survejuga (umbes 5-8 cm) ning ole ettevaatlik, et mitte kahjustada õrnu pindasid.
- Kanna peale pesuaine: kanna pesuaine otse mustusele, et see paremini toimiks, välja arvatud juhul, kui sõiduk on väga määrdunud, väga määrdunud sõidukite puhul on mõistlik esmalt suurem mustus maha pesta ning seejärel lasta autol kuivada. Kui auto on kuivanud, kanna peale pesuaine. Selleks seadistada survepesur madalsurvele, eraldi pesuainepaagiga seadmetel käib see pesuainepaagi düüsilt, sisseehitatud pesuainepaagiga mudelitel pesudüüsist reguleerimise teel või otse seadmelt. Pea meeles, et ära lase pesuainel pinnale ära kuivada!
- Pese sõidukilt mustus: eemalda sõidukilt mustus, kasutades survepesurit koos sobiva pesuvahendi, piisava surve ja veehulgaga. Samuti võib kasutada puhast pesušvammi või pesuharja, eriti suurte pindade, nagu busside, treilerite või vagunelamu,te pesemisel. Pese rattad, rattakoopad ja sõiduki põhi viimasena, kuna pesušvammi või harja külge võivad jääda väikseid kivikesi ning liivaterasid, mis kahjustavad pesemisel sõiduki värvitud pindu!
- Loputamine ja kuivamine: loputa sõiduk veega puhtaks, kasutades sama survejoa tehnikat nagu esmase suurema mustuse mahaloputamisel. Nõrgematel pindadel kasuta madalamat ja laiemat survejuga. Kasuta raskesti ligipääsetavate kohtade pesemiseks erinevaid nurkadega pesutorusid või -düüse. Nii saab mugavalt ära pesta ka valuvelgede sisemised osad, rattakoobaste nurgatagused, põrkeraudade sisenurgad, põhjapinnad jms raskesti ligipääsetavad kohad.
Ära unusta puhastada ka „nurgataguseid“ kohti, nagu näiteks ukseääred, ukseauguservad, lävepakud, ukselinkide alused, peeglitagused jms kohad, kuhu survejuga niisama ei pääse.
Autopesuks lisavarustusena on valikus:
Pesuainet vahustav pesudüüs autode pesuks. Muudetav pesuainekogus, lehtri suurus ja pesuaine pealekandmise nurk (horisontaalne või vertikaalne). Tänu vahustavale efektile kulub pesuainet oluliselt vähem.
Harjakomplekt suurte pindade ja raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks. Komplektis: Lehvikjoa düüs - autolt suure mustuse eemaldamiseks, pesuhari 285mm - pealispinna pesuks, harjal on vee mahatõmbamiseks kummist äär ning nurgaga düüs 90° autode rattakoobaste ja põhja pesuks.
Tähelepanekud:
- Ära kasuta pöörlevat pesudüüsi autode pesemiseks, kuna sellel on tugevam survejuga, mis võib kahjustada sõiduki värvitud pindu.
- Esmase survejoa päästiku vajutamisel ole ettevaatlik, kuna esmane surve võib olla tavalisest tugevam. Suuna pesur kohe pärast päästiku vajutamist eemale pestavast pinnast (soovitatavalt maapinnale).
- Pese sõidukeid pigem tasastel betoonpindadel. Kruusa või killustiku pealt võib survejuga juhuslikult kivikesi üles lüüa, mis võivad värvipinda kahjustada.
- Ära suuna tugevat survejuga kohtadesse, kus värv või lakipind on juba kahjustunud, kuna see võib kahjustust süvendada ja põhjustada rohkem värvi või laki maha koorumist. Küll aga on survepesur ideaalne vahend, et eemaldada vanat värvi teistelt pindadelt.
- Ära kasuta survepesurit mootoriruumi, pakiruumi või salongi pesemiseks. Enne pesemist veendu, et kõik aknad oleks suletud.
- Ära suuna survejuga liiga kaua otse paneelide vahelistesse pragudesse, kuna need on kohad, kust vesi võib lekkida. Samas on see hea viis kontrollida uksetihendite veekindlust.




Survepesuri kasutus teistes töödes
Aedade puhastamine: Kevaditi on hea pesta puhtaks aiatalad, et eemaldada mustus ja sammal, mis võivad puidumaterjali kahjustada. See aitab aial kauem püsida terve ning värskena.
Maja fassaadide pesemine: Kui maja fassaad on määrdunud, saab seda survepesuriga puhastada, et taastada selle esteetiline välimus. Selleks kasutada sobivaid pesuvahendeid, kuid meelespidada, et mitte lasta pesuvahendil pinnale ära kuivada.
Väligrillide puhastamine: Grillide puhastamine survepesuriga aitab eemaldada mustuse ja rasva, et järgmisele grillihooajale vastu minna puhta grilliga!
Teed ja kõnniteed: Betoonist ning plaaditud teed määrduvad kiiresti. Survepesuriga saab need kergesti puhtaks, et teed näeksid välja nagu uued.
Terrassi ja aiamööbli pesemine: Puitterrassi puhastamiseks on olemas spetsiaalne terrassipesuvahend. Samuti on survepesur sobiv välimööbli, näiteks plastmööbli puhastamiseks.
Niidukite, trimmerite ja muude aiatöömasinate puhastamine survepesuriga on samuti väga mugav. Kui pesta seadmeid, siis tuleb veenduda, et pesuri surve ei oleks suunatud otse mootorile või muudele õrnematele osadele.
Porivaibad: Riputa porivaip kuhugi üles, et mustus saaks maha joosta ning pese põhjalikult ülaservast allapoole. Ära kasuta pöörlevat pesudüüsi, mis võib materjali vigastada.
Putukavõrgud ja muud õrnad esemed: Kala- või aiavõrkude puhastamiseks kasutada madalat survet, et neid puhtaks pesemisel vältida materjalide kahjustamist.
Täiendavaid näpunäited
- Ära hoia trassisurvevoolikut liiga lühikesena, umbes 7 m on optimaalne pikkus. Kui kasutada sisseehitatud pesuainepaagiga pesureid võib juhtuda, et pesuri seismisel, kui ta on trassiga ühendatud, võib pesuainet veetrassi lekkida. Selle takistamiseks tuleks kasutada kas tagasivoolutõkestit või eemaldada survepesur trassist koheselt peale töö lõpetamist ning kasutada veidi pikemat trassivoolikut.
- Kontrolli, et kõik trassi- ja survepesuri voolikud oleksid lekkevabad, et süsteemi ei imbuks õhku.
- Kõrgsurvevoolik tuleb kasutamisel alati täielikult lahti rullida, et ennetada voolikusse sõlmede tekkimist.
- Enne pesuri käivitamist hoia pesupüstoli päästikut nii kaua all, kuni sealt jookseb ühtlane veesurve. Sule päästik ning käivita pesur. Nii on vesi kohe masinas sees ning pesur ei pea hakkama survet üles pumpama. Samuti ei teki töö alguses õhumulle, mis surve kõikuma panevad.
- Esimese päästikuvajutusega suuna survejuga pestavast pinnast eemale, kuna esmane surve on veidi kõrgem, kui tavaline töösurve.
- Hoia pesupüstolit pinna suhtes 45 kraadise nurga all, et suurendada survejoa tööulatust (mustus pestakse maha ühes suunas).
- Pese väiksemaid pindu korraga. Pese alati pindu ülevalt alla, et ei tekiks kuivanud mustuse jugasid puhtale pinnale.
- Loputa alati põhjalikult!
- Ära jäta masinat surve alla pärast töö lõpetamist. Jäta masin seisma, eemalda vooluvõrgust ja veetrassist ning vajuta survepüstoli päästikule, et surve pumbast maha lasta.
- Ära jäta talveks pesurit külma garaaži, kuna jäätumisel paisuv vesi võib pumba ära lõhkuda.
- Kasuta pesuriga alati ka kaitsevarustust, vähemalt kaitseprille!
Survepesuri kasutamine muudab paljud aiatööd ja sõidukite puhastamised lihtsaks ja efektiivseks. Järgides neid lihtsaid samme ja ettevaatusabinõusid, saavutad ideaalsed tulemused ja pikendad oma varustuse eluiga!



