Uus nii sisult kui ka välimuselt!

 

Kas uue generatsiooni iMow puhul saab kasutada eelmiste generatsioonide iMow RMI632,522 või 422 mudelite kaabli paigaldust?
Äärmiselt lihtsa paigalduse puhul on tehniliselt võimalik kohandada RMI 632 mudeli paigaldust, aga kindlasti peab paigaldama vähemalt ühe juhtkaabli vastavalt juhistele. Siiski tuleb arvestada, et eelmise põlvkonna iMow kasutas erinevaid vahemaid takistustest möödumisel ning lahendusi jaama ja lisaniidualadele sõiduks. Sellest tulenevalt võib tekkida uue põlvkonna iMow robotniiduki töös tõrkeid. RMI 422 ja 522 mudelite paigaldus ei sobi kaabli paigalduse kauguste tõttu eraldatud aladest. STIHL soovitab selgesõnaliselt vana paigaldus täielikult eemaldada ning teostada uus paigaldus vastavalt uue põlvkonna niiduki juhistele.

Millises temperatuurivahemikus saab uue põlvkonna iMOW®-d kasutada?
Robotniiduki, dokkimisjaama ja toiteallikasse paigaldatud aku optimaalseks toimimiseks järgige järgmisi temperatuurivahemikke:

Laadimine: + 5 °C kuni + 40 °C

Kasutamine: + 5 °C kuni + 40 °C

Robotniiduki hoiustamine: + 0 °C kuni + 40 °C

Dokkimisjaama ja toiteploki hoidmine: -20 °C kuni + 60 °C

Kas iMow niidab ka vihmaga?
iMOW on varustatud vihmasensoriga, mille tundlikkust on võimalik muuta selliselt, et iMOW niidab lausvihmaga või lõpetab niitmise esimeste vihmapiiskade (sh kastepiisad) tuvastamisel. 

Kas iMow töötab kallakutel?
iMow 5/6/7 mudelid on tarkvaraliselt piiratud töötama kuni 40% kallakutel, täiustuskomplekt kallakutle niitmise ei suurenda, küll aga välistab libisemise märjal murul. iMow 5EVO/6EVO/7EVO mudelid on võimelised sõitma kallakutel kuni 45%, lisades ratastele täiustuskomplekti (roomikrattad ja lisaraskus esiratastele). EVO mudelid on võimelised liikuma kallakutel kuni 55% sirgelt ja kuni 60% diagonaalis sõites. NB! Juhtkaabel tuleb 40% suurematele kallakutele paigaldada diagonaalis.

Kas iMow sobib kõigisse aedadesse?
Olenevalt seadme mudelist suudab iMow niita kuni 5000 m² suuruseid pindasid. Kindlasti tasub arvestada, et mida keerulisem ja liigendatud niidupind on, seda kauem kulub iMow'l niitmisele aega. Kindlasti tuleb niidupinnal täita või siluda sügavad (5 cm <..) augud ja lohud, maapinnast rohkem kui 1,5 cm väljaulatuvad kivid, kännud, juurikad.


Mis saab niidetud murust?
iMOW on multšimisfunktsiooniga niiduk ega vaja muru kogumiskorvi. Niitmise ajal peenestab niiduk murulibled multšimistera abiga väikesteks tükkideks ja jätab bioloogilise väetisena niidetud pinnale.
Kas iMow saab panna niitma jälg-jälje kõrval või mustrisse?

Ei, iMow'l puuduvad sensorid, mis võimaldaks tema asukohta aias ülitäpselt tuvastada. 

Kuidas käitub iMow muruservadega?
iMow-d on võimalik MY iMOW äpi kaudu seadistada kaablist üle niitma. Samuti on võimalik sisse/välja lülitada ääre niitmine, mis teostatakse üldise niitmise käigus igakord, kui iMOW äärele jõuab.


Kas iMOW-ga saab niita kaht erinevat pinda?
Jah, kui pinnad on omavahel piirdekaabliga ühendatud. Kaks erinevat võimalust:

1. selline niiduala, kuhu iMow sõidab iseseisvalt, kuid paigaldatud peab olema läbikäik vastavalt paigalduse juhistele 
2. niiduala kuhu iMow iseseisvalt ei sõida, aga kasutaja saab sinna roboti tõsta ning käsitsi niitmise käivita, sel juhul töötab iMOW seadistatud ajani või kuni aku saab tühjaks.

Pöördu lähima ametliku STIHL-i edasimüüja poole individuaalse nõustamise jaoks. Kui oled sobiva iMOW mudeli välja valinud, saab edasimüüja teha plaani niidetava pinna kohta. Ta aitab ka piirdekaablit paigaldada ja dokkimisjaamale ideaalse koha leida. Seejärel saate koos iMOW programmeerida ja stardivalmis seada.

Kas võib tekkida rikkeid teiste elektrooniliste seadmetega?
iMOW piirdekaabel saadab välja digitaalse signaali regulatsioonidega kindlaks määratud sageduste vahemikus. Siiski võib tekkida häireid erinevate seadmete töös, kui nende signaalisagedused kattuvad. Uue põlvkonna iMOW edastatava signaali sagedust saab autoriseeritud paigaldaja lihtsasti muuta, et tagada erinevate seadmete tõrgeteta töö.

Kas iMOW võib ka öösel niita?
Jah, iMow on võimalik seadistada niitma ööpäeva ringselt sõltumata, kas väljas on pime või valge. Uue põlvkonna iMOW on varustatud LED tuledega, et kasutajal oleks pimedas lihtsam tuvastada, kus niiduk aias parasjagu asjatab. MY iMOW äpi kaudu saab tuled soovikorral ka välja lülitada.

Kui sageli iMOW niidab?
Esmasel seadistamisel koostab MY iMOW äpp optimaalse niiduplaani vastavalt sisestatud niidupinna suurusele ruutmeetrites. Siiski saad oma soovi järgi niiduplaani kohendada ja muuta. Niiduplaanis olevatel aktiivaegadel on lubatud iMOW'l lülitada niitmiste ja laadimisete vahel.

Kuidas käitub iMOW takistustega?
Uue põlvkonna iMOW on varustatud ultraheli- ja põrkeanduritega. Ultrahelianduritega tuvastatud takistuste korral vähendab iMOW kiirust ning piisava takistuse korral teeb pehme põrke ning sõidab takistusest eemale. Kui iMOW põrget ei tuvasta, sõidab ta takistusest üle. See funktsioon on hea näiteks võilillede puhul.


Millised on iMOW-i turvaseadised ja kuidas on kaitstud varguse vastu?
Kõik uue põlvkonna iMOW niidukid on varustatud ligipääsu parooliga (vajalik STIHL ID konto), kodupiirkonna ja alarmiga, mis on seadistatavad MY iMOW äpiga. Turvaseadiseid saab lähtestada ka autoriseeritud esindus, kuid kõik lähtestamised nõuavad kaheastmelist autentimist ning lähtestamiste ajalugu säilitatakse tootja andmebaasis ehk vastavalt seerianumbrile on võimalik tuvastada, kes ja millal roboti lähtestas.

Kas saan IMOW niidukit käsitsi kontrollida?
Jah, iMOW'l on nii niitmise käivitamise kui ka lõpetamise ja jaama sõitmise nupud. Vaikimisi on käisitsi alustatud niitmise tööaeg 60 minutit, kuid seda saab MY iMOW äppi kasutades lihtsasti muuta 15 minutist 23 tunni ja 50 minutini.

Kas iMOW-l on oma äpp?
Otseloomulikult. Uue põlvkonna iMOW'ga koos tehti ka täiesti uus ja kasutaja- sõbralik MY iMOW äpp. Mis kõige parem, see on Eesti keeles!
Mis asi on juhtkaabel ning kuidas iMOW seda kasutab?
Kõikide uue põlvkonna iMOW'de puhul tuleb paigaldada vähemalt üks juhtkaabel. iMOW kasutab juhtkaablit laadimisjaama sõiduks, lisaniidualadele sõiduks, niidutsooni sõiduks ning niidutsoonis niitmiseks. iMOW 5/6/7 mudelitega on võimalik kasutada kuni kahte juhtkaablit ning EVO mudeliga kuni 3 juhtkaablit. Igale juhtkaablile saab määrata kuni kolm käivituspunkti.

Mis asi on käivituspunkt ja niidutsoon?
Käivituspunkt ja niidutsoon käivad käsikäes. Käivituspunkt on seadistatav juhtkaablile kindlaks määrtatud meetri kaugusele laadimisjaamast. Igale käivituspunktile on võimalik määrata niidutsoon sellest punktist paremale või vasakule, mille korral niidab iMOW aktiivse juhtkaabli ja perimeetri vahelist ala. Samuti on võimalik igale käivituspunktile anda MY iMOW äpis nimetus, mis teeb hilisema haldamise oluliselt lihtsamaks.


Kas saan iMOW väljundheli keelt muuta?
Keelt, milles iMOW räägib, on võimalik muuta, sisse ja välja lülitada ning heli tugevust muuta MY iMOW äpi kaudu. 

Milleks kasutab iMOW LED tulesid?
iMOW LED tuled omavad ainult iseloomu andvat tähendust ja töö täitmisele otseselt mõju ei avalda. LED tuledel on 3 erinevat värvust:

  • VALGE : iMow on töö ootel, laadimisel või liigub laadima
  • ROHELINE : iMow töötab, sai MY iMOW äpist uue käsu/seadistuse kätte
  • PUNANE : iMow'l on tõrge ja vajab sinu abi

Kui tihti pean niiduorganit kontrollima ja puhastama?
Niiduhooaja alguses ja niiskel ajal tasub iMOW niidusüsteemi kord nädalas kontrollida ja puhastada, et tagada täiuslik lõige. Kahjustatud või kulunud tera saab tööriista vabalt vahetada kiiresti ja mugavalt. Samuti on iMOW-i kere tihendatud, mis võimaldab teda veega pesta ja puhastada (aiavoolikuga näiteks). NB! Survepesur ei ole siiski lubatud.

Kuidas saan iMOW'd seadistada?
iMOW'ga ühenduse loomiseks on kolm võimalust:

  • Bluetooth ühendust iMOW ja nutitelefoni vahel võimaldab muuta kõiki iMOW seadistusi, samuti paaritada iMOW kohaliku WiFi võrguga (NB! Vajalik STIHL ID konto).
  • WiFi võrgu kaudu on võimalik MY iMOW äpiga muuta seadistusi igast maailma nurgast, peamine on, et WiFi signaal ulatuks iMOW-ni. 
  • Mobiilside 2G/4G võrke on eelnevale lisaks võimalik kasutada ainult EVO mudelitel. 

Kas MY iMOW äpp on tasuta?
Jah, MY iMOW äpp on tasuta ning puuduvad ka äpi sisesed maksed.

Kas iMOW EVO mudelite mobiilside on tasuline?

Ei, STIHL on võtnud enda kanda kulutused, mis puudutavad andmevahetust üle mobiilsidevõrgu iMOW ja MY iMOW äpi vahel.

Mida pean teadma iMOW hoiustamisel?
Edukaks talviseks hoiustamiseks lülita MY iMOW äpi kaudu välja niitmise automaatika, alarm ja kodupiirkond ning veendu, et aku on vähemalt 50% laetud. Seejärel aktiveeri hoiustamisrežiim vastavalt kasutusjuhendile. STIHL soovitab kasutada talvist aega iMOW põhjalikumaks puhastuseks ja hoolduseks autoriseeritud esindustes. Laadimisjaama võid jätta talveks niidupinnale, kuid kindlasti peaks katma laadimisjaama torni ämbri või mõne suurema anumaga ja selle fikseerima. Kui laadimisjaam asub räästa all, siis tasub arvestada talvel katuselt alla kukkuva jääpurikate ja lumega, mis võivad laadimisjaama kahjustada.Kas ma saan iMOW ise paigaldada?

Jah saad, kindlasti järgi hoolikalt kõiki paigalduse nõudeid ning siis on kindel, et iMOW töötab tõrgeteta.

Kas juhtkaabli maksimaalne pikkus on piiratud?

Ei, juhtkaabli pikkus ei ole määratletud, kuid siiski tasub lähtuda loogikast tagada võimalikult lühike teekond perimeetrilt laadimisjaama.

 

Vaata üle kogu STIHL iMOW tootevalik

Kuidas saan endale STIHL ID konto?
STIHL ID konto saamiseks pole vaja muud, kui luua konto MY iMOW rakenduses. STIHL ID konto võimaldab kaitsta iMOW-d varguse vastu ning saada teavitusi.

Mida kujutab endast nutikas kinnijäämise tuvastus?
iMOW kontrollib tsükliliselt erinevate andurite kaudu, kas ta ikka liigub või mitte. Kui näiteks ajamimootorite pidurdamisel ei esine põrkekatte mikroliikumist. Sel juhul teostab iMOW vabastamismanöövri ehk peatab veorataste ja teramootori töö, tõstab niiduorgani maksimum kõrgusele, pöörab 135 kraadi ja sõidab eemale, mõne aja möödudes teostab uuesti kontorolli ja kui kinni jäämist enam ei tuvasta, siis  käivitab uuesti teramootori.

Mis asi on adaptiivne kiirus?

Veorataste või teramootori koormuse tõustes vähendab iMow liikumiskiirust, et vältida mootorite ülekuumenemist. Samuti vähendab iMow kiirust, kui tuvastab ultraheliandurite takistuse, sõidab kallakust alla või jõuab kaabliga eraldatud ala piirile. 

Kuidas sõidab iMOW laadimisjaama?

Kui iMOW tööaeg saab läbi või aku tühjaks, sõidab iMOW esimese ette juhtuva kaablini. See tähendab, kui iMOW alustab jaama sõitu ja talle jääb esmalt ette perimeetri kaabel, siis iMOW alustab liikumist piki perimeetrit päri- või vastupäeva. Mõne meetri pärast pöörab iMOW kaablist nihkesse (0-100cm) ning sõidab kas kuni juhtkaablini või jaamani, sõltuvalt kumb enne tuvastatakse.  Siiski, laadimisjaama sõiduks eelistab iMOW juhtkaablit perimeetrile.

Kui suur peaks olema kaugus juhtkaablist ja perimeetrikaablist takistusteni?

Kaugus juhtkaablist ja perimeetriga piiritletud takistusteni peaks vastama juhendis kirjeldatule. Takistustest möödumise manöövrid ei pruugi alati edukalt õnnestuda.